Григор Димитров губи с 0-1 (6:7) от италианеца Матео Беретини

...

В този момент: Гришо се бори като звяр, но загуби първия сет срещу Беретини

Григор Димитров губи с 0-1 (6:7) от италианеца Матео Беретини в среща от 1/8-финалите на шампионата във Виена (Австрия). Двамата имат един мач до момента (през април тази година) и той е извоюван от Григор с 2-0 сета, написа Блиц.

Срещата стартира гейм за гейм, а в деветия българинът сподели съмнение и разреши на Беретини да поведе с 40:15, само че въпреки всичко се избави от пробив. До края нямаше изненади и всеки печелеше подаването си, с цел да се стигне до тайбрек. В него Гришо стигна до пробив за 2:0, след което изостана с 2:3. Изравни, още веднъж изостана за 4:5 и отново изравни, с цел да се стигне до 6:5 за италианеца и пробив в негова изгода за крайното 7:6 (7:5) в първия сет.

Във втория сет сега резултатъ върви 3:3.

За Димитров борбата с Беретини е втора от шампионата във Виена, като на 1/16-финалите той победи Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:3, 7:5. При триумф довечера Григор ще срещне спечелилия от срещата Хьон Чунг (Южна Корея) и Андрей Рубльов (Русия), които играят на следващия ден по обяд.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!