Гръцкият тим Олимпиакос загуби като гост на Анадолу Ефес (Турция)

...

Везенков игра 14 минути при загубата на Олимпиакос от Ефес в Евролигата

Гръцкият отбор Олимпиакос загуби като посетител на Анадолу Ефес (Турция) с 65:75 (22:18, 13:18, 14:20, 16:19) в среща от 23-ия кръг на постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, само че през третата и четвъртата част домакините преобладаваха.
Българският национал Александър Везенков игра 13:33 минути за Олимпиакос и се отличи с 4 точки, 4 битки и 1 отнета топка.

За гръцкия отбор най-резултатен беше Янис Стриелниекс с 14 точки.

За спечелилите се отличиха Крунослав Симон с 13 точки и Адриен Мьорман с 12.
Анадолу Ефес е на четвърто място с 15-8, а Олимпиакос е на шеста позиция с 12 победи и 11 загуби.

Руският гранд ЦСКА (Москва) разгроми гостуващия Гран Канария (Испания) със 107:85 (29:20, 27:22, 27:22, 24:21) в друга среща от шампионата.

За спечелилите Серхио Родригес осъществя 18 точки, а ЦСКА Москва реализира пета поредна победа.
Руският отбор е на второ място в класирането с 18 победи и 5 загуби, а Гран Канария е на шеста позиция е на предпоследната 15-а позиция с баланс 6-17.

В идващия кръг на 1 март ЦСКА Москва гостува на Олимпиакос в Гърция.