Гранада победи Майорка като гост с 6:2 в зрелищен мач

...

Гранада разпиля Майорка и е близо до спасението

Гранада победи Майорка като посетител с 6:2 в зрелищен мач от испанската Ла Лига. С триумфа тимът от Андалусия изпревари директния си противник, изкачи се до 16-о място в класирането и съвсем си обезпечи мястото в елита и през идващия сезон. Майорка пък ще би трябвало да се бори още за оцеляването си.

Първото полувреме не предвещаваше, че ще паднат толкоз голове в мача. Луис Суарес откри за Гранада още в шестата минута, като бе на вярното място в наказателното поле, с цел да вкара топката в десния ъгъл на вратата.

Снимка: БГНЕС  Гранада разпиля Майорка и е покрай спасението
След към половин час Салва Севия изравни за Майорка със ужасно воле от далечно разстояние.

Гранада бързо сподели кой тим желае повече успеха, като още в 46-ата минута Серхио Ескудеро се измъкна зад отбраната и вкара за 2:1 с диагонален удар, при който топката се отби в левия дирек и влетя в мрежата.
В 55-ата минута Антонио Пуертас направи 3:1 за гостите със страховит гол с пета след асистенция на Хорхе Молина.

Три минути по-късно Антонио Райло върна очакванията на Майорка с гол с глава за 3:2.

В 69-ата минута Хорхе Молина вкара с отдалечен удар за Гранада и върна задатъка ни отбора от два гола.
До края на мача Майорка изцяло смъкна гарда, а Мирто Узуни и още веднъж Молина вкараха последните голове, с които направиха успеха за отбора си впечатляваща.
Източник: fakti.bg