Горна Оряховица. Състезателят на горнооряховския Спортен клуб по борба Локомотив“

...

Велико Търново: Мартин Милев от СКБ „Локомотив“ е носител на приза „Никола Петров“ от Международния турнир по борба

Горна Оряховица. Състезателят на горнооряховския Спортен клуб по битка „ Локомотив “ Мартин Милев е притежател на наградата „ Никола Петров “ от Международния шампионат по свободна битка, чийто хазаин бе Горна Оряховица. Купата за най-техничен играч стана владеене на Русу Валентин от Румъния, а за най-резултатен играч бе разгласен Леонтрим Люмяни от Македония, оповестиха от пресцентъра на Общината .
Общо 130 състезатели от 25 клуба от България, Румъния и Македония мериха сили в Международния шампионат по свободна битка за деца родени през 2006 година, 2007 година и 2008 година Състезанието се провежда от СКБ „ Локомотив “ и Община Горна Оряховица. Турнирът е отдаден на 145 години от рождението на първия български международен първенец по битка Никола Петров. Непобедимият горнооряховчанин е провъзгласен за най-силния мъж на ХІХ век. Турнирът е отдаден също и на 45 години от откриването на Спортна зала „ Никола Петров “ и 25 години от основаването на Спортен клуб по битка „ Локомотив “.
В категория 30 кг. победител е Дилън Димитров от СКБ „ Юнак – Локомотив “ – Русе. На второ място бе класиран Айлин Османов от СКБ „ Сандрово “ – Сандрово. Третото място е за Езабер Костанцалъ от СКБ „ Езерче “ – Езерче и Момчил Недялков от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица. В категория 32 кг. отличник е Русу Валентин от Румъния. Втори е Никола Сърнев от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица, а на трето място са Иван Георгиев от СКБ „ Ангел Гочев “ – Созопол и Бурак Бейти от СКБ „ Истър “ – Тутракан. В категория 35 кг. победител стана Мартин Милев от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица. На второ място се класира Тошко Петков от СКБ „ Златарица “ – Златарица и трети останаха Николай Ников от СКБ „ Сливен “ – Сливен и Йоан Пеев от СКБ „ Берое “ – Стара Загора. В категория 38 кг. преди всичко е Никола Колев от СКБ „ Юнак – Локомотив “ – Русе. Втори е Тихомир Драгиев от СКБ „ Берое “ – Стара Загора, а трети са съотборникът му Тихомир Стоянов и Никола Стоянов от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица. В категория 42 кг. отличник стана Омер Мемеди от Македония. Втори е неговият съотборник Трим Исмаил, а трети се класираха Йордан Маринов от СКБ „ Сандрово “ – Сандрово и Георги Николов от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица. В категория 47 кг. отличник е Леонтрим Люмяни от Македония. На второ място е Румен Димов от СКБ „ Станка Златева “ – Сливен и на трето място са Найден Петров от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица и Ибрахим Илязов от СКБ „ Аркос “ – Партизани. Първенец в категория 53 кг е Мартин Стефанов от СКБ „ Дан Колов “ – Елена. На второ място се класира съотборникът му Любомир Лазаров. Трити останаха Русу Щефан от Румъния и Дамян Лазаров от СКБ „ Истър “ – Тутракан. В категория 59 кг. победител е Ердал Шикри от СКБ „ Черноморец “ – Бургас. Втори е Иван Томчев от СКБ „ Станка Златева “ – Сливен и трети са Мартин Петков от СКБ „ Локомотив “ – Горна Оряховица и Алексъндър Сърбинов от СКБ „ Сливен “ – Сливен. Първи в категория 66 кг. е състезателят на СКБ „ Черноморец “ – Бургас Пламен Георгиев. На воро място е Калоян Енчев от СКБ „ Сливен “ – Сливен. Трети са Пламен Сидеров от СКБ „ Странджа “ – Средец и Никола Нетров от СКБ „ Станка Златева “ – Сливен. В категория 73 кг. преди всичко е Петър Стефанов от СКБ „ Олимпиец “ – Търговище. Втори е Мукит Боянов от СКБ „ Сливен “ – Сливен и трети са Алпер Йонков от СКБ „ Етър –Виктори 2011 “ – Велико Търново и Божор Петрик от Румъния.
Класираните на призовите места получиха медали и тениски.
На 19 декември в Зала 1 на Община Горна Оряховица ще бъде показан биографичен филм за Никола Петров.
Източник: focus-news.net