Голямото дерби на хърватския футбол между Динамо (Загреб) и Хайдук

...

Палач на Левски реши хърватското дерби

Голямото дерби на хърватския футбол сред Динамо (Загреб) и Хайдук (Сплит) приключи с изненадваща победа на гостите, които се постановиха на " Максимир " с 1:0 и редуцираха изоставането си от " модрите " на 9 точки. В воин за Хайдук се трансформира нападателят Франк Оханджа, осъществил единственото попадение. Същият футболист вкара и решителния гол, с който отборът Сплит отстрани Левски в Лига Европа при започване на сезона.

13 000 фенове изгледаха дуела, 1500 от тях бяха пристигнали от столицата на Далмация. Срещата ще се запомни освен с триумфа на Хайдук, само че и с многото съдийски неточности, някои от които повлияха върху крайния резултат.

Хърватия, 1 лига - 22-и кръг:

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ХАЙДУК (СПЛИТ) 0:1 (0:0)
0:1
Ф. Оханджа (52)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Лига 1 22 кръг, неделя 18 февруари  Динамо (Загреб) 0:1краен резулат  Хайдук (Сплит)