Голове на младоците Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич позволиха на

...

Челси записа шеста поредна победа в Премиършип

Голове на младоците Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич разрешиха на Челси да надиграе Кристъл Палас с 2:0 вкъщи в дуел от 12-и кръг на Премиършип. “Сините ” записаха шеста поредна победа в шампионата и се изкачиха на второ място в класирането.

Челси доминираше в мача, като през първото полувреме “орлите ” не нанесоха нито един удар, даже и неакуратен. Домакините съумяха да разпечатат вратата на Палас в 52-ата минута, а създател на гола стана Ейбрахам. След това попадение “сините ” заиграха по-освободено и разумно стигнаха до втори гол – Пулишич се разписа с глава след блокиран изстрел на Миши Батшуай. На Челси им се наложи да се потрудят съществено, с цел да пробият наситената защита на противника си, само че в последна сметка се оправиха със задачата си. Тимът на Франк Лампард е втори в класирането преди утрешното дерби сред Ливърпул и Манчестър Сити на “Анфийлд ”. Пулишич към този момент има четири гола в последните си три мача, а днешният е първият му на “Стамфорд Бридж ”. Ейбрахам пък се разписа за 10-и път и се изравни с Джейми Варди от Лестър отпред в класирането при голмайсторите. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg