Големите врагове Цървена звезда и Партизан се изправиха в поредното

...

Партизан повали Звезда и взе Купата на Сърбия

Големите врагове Цървена звезда и Партизан се изправиха в следващото буйно дерби между тях, този път на финала за Купата на Сърбия. Днес шансът се усмихна на “Гробарите”, които се постановиха с 1:0 на “Мала Маракана” и сграбчиха трофея под носа на безконечния противник, като по този начин му попречиха да се окичи с дубъл, откакто “Звездашите” към този момент завоюваха купата в Супер лигата.

Срещата бе много напрегната, само че не изключително зрелищна за наблюдение, с малко голови положения пред двете порти. Партизан се оказа по-точен в завършващата фаза и по този начин стигна до триумфа.

Единственият гол в мача падна в 14-ата минута. Тогава Данило Пантич центрира от фаул отляво и Боян Остроич с глава порази вратата за 0:1.

Този резултат се резервира до последната минута и “Гробарите” ликуваха с купата за четвърта поредна година.