Голдън Стейт Уориърс се наложи над Филаделфия 76-ърс със 119:107

...

Стеф Къри върна Голдън Стейт на правилния път

Голдън Стейт Уориърс се наложи над Филаделфия 76-ърс със 119:107 (23:28, 29:22, 34:27, 33:30) в мач от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация. „ Войните “, които от началото на сезона не могат да намерят правилния темп се върнаха на пътя на успеха, откакто в последните си 5 срещи записаха единствено един триумф.

Освен загубата, 76-ърс понесе още един удар, откакто огромната звезда на отбора Джоел Ембийд получи контузия 4 минути преди края и трябваше да се прибере в съблекалнята, като положението му ще стане ясно в идващите дни, само че най-вероятно става дума за лека контузия в глезена.

Голдън Стейт стартира мощно срещата, само че в края на първата част Филаделфия реализира серия от 12 безответни точки, след която водеше с 28:23 след първите 12 минути баскетбол в Сан Франциско. Уориърс съумя да влезе в темп във втората част, като домакините съумяха да извърнат и да поведат с 52:50 преди полувремето.

Баскетболистите на Стив Кър започнаха стремително третата част и не след дълго разликата доближи двуцифрените измерения, когато Голдън Стейт поведе с 69:57. Домакините съумяха да запазят преднината си и преди последната част водеха с 86:77. В началото на четвъртата част 76-ърс направи опит да се върне, като понижи изоставането си до 3 точки при 90:93, само че вместо да изравни, отборът от Филаделфия в последна сметка отстъпи със 107:119.

Стеф Къри поведе Голдън Стейт със своите 37 точки, към които добави 8 битки и 7 асистенции. Джонатан Куминга осъществя 26 пункта, а Андрю Уигинс добави 23 точки за триумфа на „ войните “.

За 76-ърс най-резултатен бе Тобиас Хари със своя дабъл-дабъл от 26 точки 10 битки, Форкан Коркмаз вкара 19 точки, а някогашният баскетболист на Голдън Стейт Кели Убре-младши добави 15 пункта.