Голдън стейт уориърс се доближи на една победа от титлата

...

"Голдън стейт" докосва титлата в НБА след трета победа над "Кливланд"

Голдън стейт уориърс " се приближи на една победа от купата в Националната баскетболна асоциация (НБА), откакто завоюва и третия дуел във финалната серия с " Кливланд кавалиърс ". Шампионите наваксаха пасив от 13 точки и се постановиха със 110:102 като посетители.

Леброн Джеймс записа трипъл-дабъл, само че " Кливланд " загуби втори завързан дуел в тазгодишните финали след драмата в откриващия мач, когато водачът на " кавалерите " означи 51 точки.

За втора поредна година Джеймс и компания се озоваха в обстановка, от която нито един тим не е излизал. В цялата история на НБА в никакъв случай не е имало поврат от 0:3 в плейофна серия при общо 131 случая, в които единият тим е печелил първите три срещи.

" Кливланд " сподели добра игра в отбрана в огромна част от мача и съумя да ограничи Стеф Къри и Клей Томпсън до общо 21 точки от 27 стрелби. Домакините обаче нямаха никакъв отговор против блестящата игра в нахлуване на Кевин Дюрант.

Дюрант означи 43 точки и поведе своя тим към десета победа в последните му 11 дуела с " Кливланд ". Той усъвършенства персоналния си връх за най-вече точки в плейофен мач, откакто вкара шест тройки от девет опита и общо 15 от 23-те си стрелби от игра. 29-годишното крило добави 13 битки и седем асистенции към точковия си актив.

" Кливланд " влезе окуражено в мача, до момента в който началото на " Голдън стейт " беше нерешително и изпълнено с пропуски и неточности. За четири минути и половина " кавалерите " отвориха разлика от 12 точки - 16:4. " Воините " обаче влязоха в темп и завърши първата четвърт с минимално закъснение - 28:29.

Във втората четвърт домакините още веднъж съумяха да натрупат солидна преднина. Те стигнаха до най-големия си задатък в мача при 50:37, само че " Голдън стейт " отново приключи частта с по-добра игра и се отдръпна на почивката с пасив от шест точки - 52:58.

През второто полувреме играта беше доста равностойна, резултатът се движеше панер за панер, а до последните секунди разликата нито един път не надвиши пет точки. Стигна се до пет равенства и цели 11 обрата в резултата.

Ключовият миг пристигна 50 секунди преди края, когато Дюрант означи изключителна тройка от 10 метра за 106:100. Леброн Джеймс отговори със забивка в коша на " Голдън стейт ", само че Грийн незабавно я върна, а пропуск на Джей Ар Смит от тройката постави точка на разногласието.

" Това, което (Дюрант) направи довечера, беше необикновено. Вкара някои стрелби, които нито един различен състезател в света не е кадърен да означи. Беше извънреден ", сподели старши треньорът на " Голдън стейт " Стив Кър след дуела.

Къри беше вторият най-резултатен състезател в състава на първенците с 11 точки. Той пропусна девет от десетте си стрелби от тройката и вкара едвам три коша от 16 опита. Томпсън, Дреймънд Грийн, Джавел Макгий и Джордан Бел означиха по 10 точки.

За " Кливланд " Джеймс се отличи с 33 точки, 11 асистенции, 10 битки, два чадъра и две откраднати топки. Кевин Лав добави 20 точки, а Родни Худ направи мощно включване от пейката с 16 точки.
Източник: dnevnik.bg