Голдън стейт уориърс нанесе първия удар в дългоочаквания финал с

...

"Голдън стейт" започна по шампионски финала в Западната конференция

Голдън стейт уориърс " нанесе първия удар в дълго чакания край с " Хюстън рокетс " в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА). Шампионите завоюваха със 119:106 като посетители и лишиха домакинското преимущество, за което " ракетите " се бореха в продължение на половин година.

" Хюстън " приключи постоянния сезон с най-хубавите индикатори в лигата и реализира клубен връх от 65 победи. Тимът на Майк Д`Антъни беше спечелил 39 от досегашните си 48 семейства в шампионата, само че този път не откри метод да спре Кевин Дюрант.

Дюрант вкара 37 точки, като беше прецизен при три от шестте си опита от тройката и общо при 14 от 27-те си стрелби от игра. " Точно по тази причина всеки го желае в тима си. Не знам какво би трябвало да направи, с цел да го опазиш. Той може да вкара всеки изстрел, който желае ", съобщи старши треньорът на " Голдън стейт " Стив Кър.

Клей Томпсън добави шест тройки и общо 28 точки. Стеф Къри се регистрира с 18 точки, осем асистенции, шест битки и две откраднати топки. Дреймънд Грийн означи единствено пет точки, само че още веднъж имаше основна роля и в двата края на игрището - девет битки, девет асистенции, две откраднати топки и два чадъра.

Джеймс Хардън изигра доста мощен мач за " Хюстън ". Той вкара 41 точки след 14 коша от игра от 24 стрелби, включително пет тройки от девет опита. Крис Пол приключи с 23 точки и 11 битки, а Ерик Гордън се включи от пейката с 15 точки.

Домакините започнаха добре мача и рано отвориха разлика от девет точки. Играчите на " Голдън стейт " бързо напипаха правилния темп и след края на първата четвърт изоставаха единствено с една точка - 29:30. Втората четвърт също беше доста равностойна. Този път гостите поведоха със седем точки, само че не съумяха да ги задържат и почивката пристигна при тъждество - 56:56.

Kevin Durant was pulled from the game with two minutes left in the third and he yelled " why " at the bench. Then Rockets go on a run and he screams " why " again.
— Chris Haynes (@ChrisBHaynes) 15 май 2018 година

В третата четвърт над всички беше Дюрант, който означи 11 точки и оказа помощ на своя тим да поведе с 14 точки задатък. Баскетболистите на " Хюстън " не се предадоха и съумяха да понижат вредите, откакто редуцираха пасива си до седем точки преди заключителните 12 минути.

Гордън откри последната четвърт с тройка, която смъкна разликата до четири точки. " Голдън стейт " пропусна в ответната офанзива и " Хюстън " имаше късмет да редуцира изоставането си единствено до две точки. Грийн обаче заби чадър на Нене, след което асистира на Томпсън за 90:83.

Гордън понижи до 85:90, само че пет следващи точки на Томпсън отвориха разлика от 10 точки. Осем минути преди края Дюрант вкара тройка за 100:87 и до края на мача първенците без проблем удържаха задатъка си.

41 точки на Хардън не бяха задоволително за
© Associated Press

41 точки на Хардън не бяха задоволително за " Хюстън "

" Имаше прекалено много интервали, в които имахме ментални пропуски. Не се сменяхме вярно, губехме топката, пропуснахме много поднасяния. Трябва да свършим много по-добра работа във връзка с това да бъдем душевен постоянни от самото начало ", сподели старши треньорът на " Хюстън " Майк Д`Антъни.

" Голдън стейт ", който преследва трета купа в последите четири години, беше посетител в първи мач от плейофна серия за пръв път от 2014 година Вторият дуел във финала на Западната конференция още веднъж е в Хюстън - на 17 май от 4.00 ч. българско време.

" Приятно е да имаш домакинско преимущество, само че към този момент го нямаме, тъй че ще би трябвало да се преборим да си го върнем ", съобщи още Д`Антъни.

Тази нощ следва вторият мач от финала в Източната конференция сред " Бостън селтикс " и " Кливланд кавалиърс ". " Келтите " завоюваха разгромна победа в първата среща, а в този момент още веднъж са домакините. Двубоят започва в 3.30 ч. българско време.
Източник: dnevnik.bg