Голдън Стейт се реваншира за загубата от Торонто с успех

...

Голдън Стейт се реваншира за загубата от Торонто с успех над Сакраменто

Голдън Стейт се реваншира за загубата от Торонто с триумф над Сакраменто
Отборът на Голдън Стейт Уориърс реализира триумф със 130:125 при гостуването си на Сакраменто Кингс в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят стартира по-добре за първенците, които записаха една от най-резултатните си четвърти от началото на акцията, реализирайки 42 точки, само че имаха преднина от едвам четири след края на откриващата част. През втората те надградиха над задатъка си и на огромната отмора водеха с 12 – 76:64.

Домакините не се предадоха и пробваха да притиснат имения си противник, като понижиха разликата на шест преди заключителната четвърт. Сакраменто обърна развоя на събитията в своя изгода и поведе с 10 точки 3:03 мин. преди края на дуела. Серия от 17:2 обаче разреши на Голдън Стейт да си тръгне в последна сметка с триумфа.,,Воините “ доближиха до 20-та си победа от старта на сезона при 10 провали.

Най-резултатен за възпитаниците на Стив Кър бе Стеф Къри, който вкара 35 точки, а Кевин Дюрант и Клей Томпсън прибавиха надлежно по 33 и 27 за триумфа. За Сакраменто Бъди Хийлд означи 27 точки, Де‘Арън Фокс се регистрира с 25, а Уили Коли-Стайн реализира дабъл-дабъл от 22 точки и 11 битки, само че те се оказаха извънредно незадоволителни за победа над настоящия повторен първенец на НБА. Въпреки загубата,,кралете “ не престават да са с позитивен баланс – 15 триумфа и 13 провали. В идващите си срещи Уориърс одобряват вкъщи Мемфис Гризлис, до момента в който Кингс гостуват на Далас Маверикс.

Ето и останалите резултати от нощес:

Бостън Селтикс – Атланта Хоукс 129:108 (осма поредна победа за Селтикс)

Шарлът Хорнетс – Ню Йорк Никс 124:126 след продължения (Никс доближават до продължения след закъснение от 16 точки в последната четвърт)

Бруклин Нетс – Вашингтон Уизардс 125:118 (Динуиди – 27 точки за 31 минути от пейката за Нетс)

Кливланд Кавалиърс – Милуоки Бъкс 102:114 (Адетекумбо – 44 точки, 14 битки и 7 асистенции за Бъкс)

Филаделфия 76-ърс – Индиана Пейсърс 101:113 (Йънг – 26 точки, 10 битки за Пейсърс)

Мемфис Гризлис – Маями Хийт 97:100 (Хийт са към този момент с 3 победи и 2 загуби по време на серията от 5 гостувания)

Денвър Нъгетс – Оклахома Сити Тъндър 109:98 (Йокич – 24 точки, 15 битки и 9 асистенции за Нъгетс)

Портланд Трейл Блейзърс – Торонто Раптърс 128:122 (Лилард – 24 точки за Трейл Блейзърс, Ленърд – 28 точки при завръщането си за Раптърс). /БГНЕС
Източник: bgnes.com