Голът на Арсенио Валпоорт в контролата със Славия(1:1) прекъсна 592

...

Валпоорт прекъсна 592 минути суша за Хебър ВИДЕО

Голът на Арсенио Валпоорт в контролата със Славия(1:1) прекъсна 592 минутна " суша " в нападението на Хебър, сочи информация в статистиката на пазарджиклии. За последно Хебър бе вкарал гол посредством Октай Хамдиев на 5-ти август, когато шуменецът се разписа в 49-та минута, в мрежата на Спартак(Варна) при триумфа на хебърци във Варна с 1:0. Последваха 6 следващи ялови мача, в които " гробарите " записаха 5 загуби и нулево реми, като в тези срещи голът си остана мираж.

В събота холандецът Валпоорт означи първото попадение на сметката на Хебър след 5-ти август въпреки и в всекидневен мач. 30-годишният щурмовак загатна още в дуела с Ботев(Враца), че има всички качества да придаде на нападението на хебърци онази добавена стойност, която да обърне отрицателната наклонност от последните 50 дни. Бившият юношески национал на Нидерландия бе притеглен в Хебър на 6-ти септември и направи формален дебют при визитата на пазарджиклии против Черно море във Варна единствено 4 дни по-късно, заменяйки в 89-та минута Цветелин Тонев.
Източник: marica.bg