Гол в 26-ата секунда на продължението донесе победата на Германия

...

Германия на първи четвъртфинал в мъжкия хокей от 16 години насам

Гол в 26-ата секунда на продължението донесе успеха на Германия с 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) над Швейцария в осминафиналните плейофи на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. Победата обезпечи на германците първо класирането в топ 8 на олимпийски игри от 2002 година насам, когато Бундестимът отпадна на четвъртфиналите в Солт Лейк Сити.

Автор на победния гол за немския отбор стана Яник Сайденберг, който се разписа след подаване на Доминик Каун. Ранният гол в продължението бе самобитно повтаряне на началото на мача, защото германците съумяха да открият резултата в мача след едвам 79 секунди игра. Тогава прецизен бе Леонхард Пфьодерл.

Швейцарците, които бяха считани за любимец в дуела, последователно заиграха по-добре и Зимон Мозер изравни в четвъртата минута на втората третина. Попадението на Мозер обаче не даде нужния подтик в играта на " кръстоносците " и до края на дуела те по този начин и не съумяха да преодолеят за повторно немския пазач Дани аус ден Биркен.