Гол в 111-ата минута на Антонио Вутов спаси Левски от

...

Вутов спаси Левски от резил срещу Гълъбово

Гол в 111-ата минута на Антонио Вутов избави Левски от исторически срам против Ботев Гълъбово в 1/16-финалите на шампионата за Купата на България, игран на стадиона на Верея в Стара Загора.

21-годишният Вутов означи победния гол за 1:0 след асистенция на Серджиу Буш във второто продължение на дуела против добре проведения отбор от Гълъбово, който е воден от Светослав Тодоров.

Мачът още веднъж беше същинско тестване за нервите на сините почитатели, като за 90 минути постоянно време, играчите на треньора Делио Роси не заплашиха нито един път вратата на домакините.

Играчите на действаха подредено в защита и бяха на път да докарат срещата до осъществяване на дузпи, в които можеха поднесат огромната изненада на старта на шампионата.

Ботев Гълъбово – Левски 0:1

Голмайстор: 0:1 Вутов (111)

Ботев: Марин Орлинов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (78-Трайков), Емил Колев, Иван Винков (63-Халил), Пламен Коларов, Станислав Катранков, Цветелин Радев, Стоян Кижев, Илиян Капитанов (46-Неделчев), Иван Цачев
Треньор: Светослав Тодоров

Левски: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Мики Орачев (46-Горанов), Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Алекс Боримиров (80-Кабрал), Антонио Вутов, Жуниор Мапуку (65-Буш)
Треньор: Делио Роси

Стара Загора, ст.: " Трейс Арена "
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Цачев, Орлинов (Ботев); Горанов, Вутов, Найденов (Левски)