Гол през второто полувреме на Аркадиуш Милик помогна на Ювентус

...

Ювентус изпусна дузпа и второто място

Гол през второто полувреме на Аркадиуш Милик оказа помощ на Ювентус да измъкне тъждество 1:1 против Болоня в мач от 32-ия кръг на италианското състезание по футбол, с което тимът на Масимилиано Алегри остана без победа в пет следващи дуела във всички шампионати.

Болоня поведе изненадващо в десетата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на Данило против Рикардо Орсолини. Крилото самичък извърши наказателния удар и вкара за 1:0.

Ювентус също получи дузпа 20 минути по-късно, откакто бранителят Джон Лукуми събори Милик в наказателното поле. Ударът на нападателя обаче бе отразен от Лукаш Скорупски. Той избави тима си още няколко пъти, само че Милик се реваншира по-късно повече от час игра и оформи крайното 1:1 в мача.

Юве изпусна да се изкачи на второ място и остана на трето, с точка зад Лацио и 3 пред Интер.
Източник: lupa.bg