Гол от дузпа в 96-ата минута донесе равенството на Бърнли

...

Гол в 96-ата минута попари мечтите на Уулвс

Гол от дузпа в 96-ата минута донесе равенството на Бърнли против Уулвърхамптън в дуел от 36-ия кръг на Премиър лийг. " Вълците " поведоха справедливо с гол на Раул Хименес в 76-ата минута и към този момент виждаха по какъв начин се приближават на точка от Лестър и Манчестър Юнайтед, само че надълбоко в добавеното време Крис Ууд направи 1:1 от 11-метров углавен удар. Шон Дайк заложи на същия стартов състав, както и в дуела с Ливърпул на " Анфийлд " в събота. Нуно Еспирито Санто бе направил четири корекции. Адама Траоре, Жоао Моутиньо, Рубен Винагре и Диого Жота стартираха.

" Вълците " имаха преимущество през първата част. В 12-ата минута Саис бе изтърван и засече от два метра с глава центриране на Моутиньо от корнер, само че не съумя да откри вратата, пропускайки страховит гол. Към края на полувремето и Жота имаше добра опция, само че неговият изстрел също мина настрана.
9 - Only Mohamed Salah (10) has scored more Premier League goals in 2020 than Raúl Jiménez (9), while no player has scored more away goals in this period than the Mexican (5). Leader. pic.twitter.com/tAHgZvDC9v
— OptaJoe (@OptaJoe) July 15, 2020

След почивката превъзходството на гостите продължи. Траоре, Хименес, Невеш и Жота пропуснаха положителни обстановки, само че разумното се случи в 76-ата минута. Траоре отстрани със скоростта си трима играчи на Бърнли, след което откри Дохърти отдясно. Ударът на последния бе блокиран от Тарковски, само че Хименес откри топката от воле, пращайки я в десния ъгъл на вратата на Поуп.

Уулвс обаче не съумя да задържи задатъка си. В добавеното време Ууд пропусна страхотна опция, само че минута по-късно още веднъж той опита удар със задна ножица, след който топката срещна ръката на Дохърти. Майк Дийн отсъди дузпа, а решението му бе доказано от ВАР. Ууд извърши прелестно 11-метровия углавен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Патрисио за крайното 1:1. СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 36 кръг, сряда 15 юли  Бърнли 0:1краен резулат  Уулвърхамптън