Гол-красавец на Серж Орие и попадение в края на корееца

...

Гол-красавец и кореец донесоха три точки за шпорите

Гол-красавец на Серж Орие и попадение в края на корееца Хьон-Мин Сон донесоха заслужена победа на Тотнъм с 2:0 над гостуващия Брайтън в мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

В 40-ата минута Орие стреля някъде покрай тъчлинията, а параболата прати топката право в горния десен ъгъл на вратата на Брайтън за 1:0.

Надмощието и ситуациите бяха съвсем напълно на страната „ шпорите”, които доближиха до съответствие 75:25 във владеенето на топката.

В 52-ата минута вратарят на гостите Райън отрази превъзходен удар на Ламела. По-късно и Дани Роуз имаше късмет, който не съумя да оползотвори. Логичното обаче се случи и в края лондончани затвърдиха успеха си на 2:0.

В 88-ата минута Ериксен центрира от фаул и кореецът Хьон-Мин Сон бе на точното място, с цел да осъществя с глава за крайното 2:0.

Тотнъм са четвъртото място с 31 точки, а Брайтън 13-и със 17 пункта.