Глазгоу. Украйна се класира за четвъртфиналите на Евро 2020, след

...

Украйна се класира за четвъртфиналите на Евро 2020

Глазгоу. Украйна се класира за четвъртфиналите на Евро 2020, откакто победи Швеция с 2:1 след продължения в последния мач от 1/8-финалната фаза на Европейското състезание. Двубоят на стадион " Хемпдън Парк " приключи при резултат 1:1 в постоянното време, а след приключване на 120-ата минута Довбик осъществя и прати Украйна на четвъртфинал против Англия. Това е най-хубавото класиране в историята на отбора на Андрий Шевченко.

Олександър Зинченко бе създател на гола за Украйна в постоянното време, звездата на " тре крунур " Емил Форсберг вкара своя четвърти гол в конкуренцията и удари две греди, а Маркус Даниелсон получи червен картон в първото продължение.

В добавеното време на второто продължение резервата Артьом Довбик с глава прониза Олсен и прати Украйна на четвъртфиналите.
Източник: focus-news.net