Глазгоу Рейнджърс се класира за груповата фаза на турнира Лига

...

Първи сериозен успех за Стивън Джерард в ролята му на мениджър

Глазгоу Рейнджърс се класира за груповата фаза на шампионата Лига Европа. Шотландците удържаха 1:1 при гостуването на съветския Уфа и не престават напред с общ резултат 2:1.

Рейнджърс игра с девет души от средата на второто полувреме, само че не позволи попадение в заключителните минути, макар натиска на домакините.

Шотландският тим поведе с гол на Овимуно Еджария още в 9-а минута, само че Уфа изравни в 32-а минута посредством Дмитрий Сисуев.

Малко след гола Рейнджърс остана с 10 души след два бързи жълти картона на Алфредо Морелос. В 66-а минута реферът изгони още един състезател на гостите - Джон Фланаган и отборът доигра мача с девет души.

В оставащите минути до края Уфа наложи напън, само че не съумя да вкара най-малко един гол и да заплаши крайния триумф на Рейнджърс, воден от легендата на Ливърпул Стивън Джерард.