Германският шампион Байерн Мюнхен се наложи над Хофенхайм като гост

...

Байерн продължи с възхода си и срещу Хофенхайм и е на точка от върха

Германският първенец Байерн Мюнхен се наложи над Хофенхайм като посетител с 2:0 в дуел от 11-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изковаха триумфа си още през първото полувреме, като Джамал Мусиала бе прецизен в 38-ата, а по-късно Максим Чупо-Мотинг вкара за повторно във вратата на домакините в 38-ата минута.

Джамал Мусиала откри резултата в 17-ата минута. Веднага по-късно баварците стигнаха до още едно чудесно състояние, само че Горецка направи страховит пропуск след пас на Чупо-Мотинг, а Мусиала не съумя при добавката.

В 38-ата минута Байерн значително ликвидира интригата, тъй като индивидът във форма Ерик Максим Чупо-Мотинг игра на двойно със Серж Гнабри и осъществя от придвижване след подаване на германеца отдясно.

Втората част бе спокойна и без напрежение пред двете порти. В добавеното време на мача Садио Мане стреля около задачата.

Така Байерн събра 22 точки и е единствено на една от водача Унион Берлин, който има и мач по-малко. Хофенхайм е падна до шесто място със своите 17 пункта.