Германският Айнтрахт Франкфурт разгроми Шахтьор Донецк с 4:1 в реванша

...

Айнтрахт изхвърли Шахтьор

Германският Айнтрахт Франкфурт разгроми Шахтьор Донецк с 4:1 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 6:3 продължава напред. Украинският отбор сподели познатите си недостатъци в отбрана и на " Комерцбанк Арена ", както и преди седмица на стадиона в Харков. Домакините откриха посредством Лука Йович в 23-ата минута, а до почивката немският отбор удвои задатъка си посредством Себастиан Халер. В средата на втората част някогашният нападател на ЦСКА Жуниор Мораес понижи и върна очакванията на украинците. В 80-ата минута Халер с втория си гол обаче реши всичко в мача, а в самия край Анте Ребич оформи крайния резултат 4:1.
Айнтрахт Франкфурт - Шахтьор Донецк 4:1 (2:2) 1:0 Йович (23) 2:0 Халер (27 - дузпа) 2:1 Мораеш (64) 3:1 Халер (80) 4:1 Ребич (88) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА