Германката Емма Хинце добави нова титла в колекцията си, след

...

Световни титли за Германия, Италия, Нидерландия и Япония на първенството по колоездене на писта

Германката Емма Хинце добави нова купа в сбирката си, откакто завоюва купата на спринт (индивидуално) на Световното състезание по колоездене на писта. Под горещите овации на въодушевената аудитория Хинце победи рускинята Анастасия Войнова с 2-0.

Втора купа в спринта в границите на три дни за Германия затвърждава усещането, че наближава нова златна епоха за колоезденето, откакто Кристина Фогел и Мириам Велте се отхвърлиха от дейния спорт.

Италианецът Филипо Гана отбрани поставения в квалификациите нов международен връх, откакто взе купата и в преследването (индивидуално). Сам Лайтли пък донесе на Нидерландия четвърти златен орден от шампионата, откакто победи в индивиуалното тичане по часовник.

По-рано през вчерашния ден Корбин Стронг от Нова Зеландия стана първи в преследването по точки, а японката Юма Каджихара завоюва купа и олимийска квота за Япония в дисциплината омниум. Тежък конфликт в началните стадии от надпреварата на скратч извади от битката четирикратната олимпийска шампионка Лора Кени (Великобритания), която се оказа със счупено рамо.

Друг здравословен проблем се появи с датчанина Михаел Морков, който е изолиран в хотелската си стая поради хипотетична карантира за ковид, защото е дошъл от ОАЕ. В самостоятелния спринт германката Хинце победи с 2-0 на финала над Войнова, само че преди този момент в профил международната рекордьорка Келси Мичъл. Хинце водеше тъкмо преди последната обиколка и най-после победи и с успеха.

Защитаващата купата си Ли Вей Сце от Хонконг зае 3-ото място, откакто в дребния край се оправи с Мичъл. Италианецът Ганна завоюва четвърта купа в последните пет години в преследването, откакто се пребори с американския си съперник Ащън Ламби.

Ламби, който няма купа в кариерата си досега, започва надпреварата доста мощно и поведе със секунда и половина в първата част от 4-километровото трасе. Но 23-годишният италианец, който усъвършенства личния си международен връх до 4 минути, 1.34 секунди в квалификациите, дръпна внезапно тъкмо преди финалния километър и даде време от 4:03.875. Тъжният американец, очевидно изтощен, остана на 4 секунди. Французинът Корентен Ермено взе бронза, като в пряк спор победи различен италианец- Джонатан Милан.

22-годишната Юми Каджихара стана първата японка, която печели международната купа при дамите на омниум, както и първата на подиум въобще. А с това обезпечи и олимпийска квота. Студентката от Университета в Цукуба е шампионка на Азия в същата дисциплинираност от 2018-а година. Дисциплината е доста сложна, тъй като съчетава в себе си други четири, като се организира в четири поредни дни. Защитаващата купата си Кирстен Уилд пък се отхвърли след втората отдалеченост поради всеобщо рухване. Така Каджихара приключи 1-а със 121 точки, следвана от италианката Латици Патерностер със 109 и Дария Пиклюк, която пък взе бронза.