Германия започна европейските квалификации с важна победа с 3:2 над

...

Германия победи Холандия в последната минута

Германия стартира европейските квалификации с значима победа с 3:2 над Холандия като посетител в Амстердам. Прекият конфликт за първата позиция в група С приключи с преимущество за Бундестима. Младите футболисти на Йоахим Льов направиха доста мощно първо полувреме и нерешително второ, само че все пак взеха трите точки. Лерой Сане и Серж Гнабри дадоха задатък на Германия до почивката. През вторите 45 минути Холандия беше по-добрият отбор и стигна до равенството с попадения на Матайс Де Лихт и Мемфис Депай. В последната минута обаче левият халф-бек на Германия Нико Шулц вкара победното попадение след контраофанзива. Това беше първи мач за германците в квалификациите и втори за Холандия. Лалетата са с 3 точки от първите си две срещи, а група С оглавява Северна Ирландия, който има две победи от два мача.