Германия спечели със 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25) срещу Гърция

...

Германия попари надеждите за титла на Гърция на Евробаскет 2022

Германия завоюва със 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25) против Гърция в четвъртфиналния конфликт от Евробаскет 2022. Домакините бяха точни в 17 от 31 опита в стрелбата за три точки.

Така на 16 септември (петък), Германия и Испания ще мерят сили за място на край. Иберийците се постановиха над Финландия - 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) в другия 1/4-финален мач в Берлин.

Суперзвездата на гърците Янис Адетокунбо изпусна нервите си, защото след две нелоялен нарушавания беше дисквалифициран и напусна залата 4:56 минути преди края на мача. Малко по-късно това се случи и със звездата на Германия Денис Шрьодер, който беше дисквалифициран поради получени две механически нарушавания.

Домакините започнаха извънредно мощно, като любимците от Гърция бяха догонващи в резултата, само че в последна сметка Адетокунбо и компания се върнаха в мача и поведоха с 1 точка, а след изумителна пукотевица на Костас Слукас в края на втората част разликата стана 4 точки.

След почивката Гърците не успяваха да отбележат панер от игра, като 2:52 мин. преди края на третата четвърт германците имаха задатък в резултата от 20:1 точки. Янис Адетокунбо върна ненапълно очакванията на отбора си, само че в последна сметка напъните му останаха напразни.

Денис Шрьодер беше най-резултатен за Германия с 26 точки, по 19 вкараха Андреас Обст и Франц Вагнер.

Янис Адетокунбо приключи с 31 точки Гърция, 18 добави Янулис Ларендзакис, а с 13 се регистрира Тайлър Дорси.