Германия спечели изключително ценна точка срещу Испания в група Е.

...

Германия стигна до равенство срещу Испания

Германия завоюва извънредно скъпа точка против Испания в група Е. Мачът сред два от любимците за международната купа приключи 1:1. Това резервира възможностите на Бундестима да продължи напред.

И двата гола в дуела бяха маркирани от запаси и то централни нападатели. Алваро Мората изведе Испания напред в 62-ата минута. Никлас Фюлкруг изравни седем минути преди края. През първото полувреме Дани Олмо беше доста покрай попадение, само че. В добавеното време Лирой Сане даже можеше да завоюва мача за Бундестима. Той обаче не съумя да насочи удар от превъзходна позиция.

Точката е първа за Германия на Мондиал 2022. Въпреки нея Маншафта остава финален в класирането. Испания води с 4 точтки, Япония и са с по 3. В последния кръг Германия излиза против Коста Рика, а Испания играе с Япония. За да продължат напред германците би трябвало да завоюват и Япония да не победи Испания.

Източник: flashnews.bg