Германия размаза Норвегия с 6:0 в квалификационен мач от група

Германия размаза Норвегия с 6:0 в квалификационен мач от група ...

Германия докосва Мондиал 2018 след бой над Норвегия.

Германия размаза Норвегия с 6:0 в квалификационен мач от група "С" за Мондиал 2018. Точни за Бундестима на "Мерцедес Бенц Арена" в Щутгарт бяха Йозил (10), Дракслер (17), Вернер (21,40), Горецка (50) и Гомес (79).

Тимът на Йоги Льов заема първо място в своята група с 24 точки, с 5 повече от втория Северна Ирландия.

Германия откри резултата още в 10-ата минута. Тогава Хектор намери Месут Йозил в наказателното поле. Халфът овладя топката и разстреля Руне Ярщайн. Седем минути по-късно Томас Мюлер намери Юлиан Дракслер, който отблизо направи резултата 2:0.

Германия оцеля при тежкото си гостуване на Чехия
Германия показа характер и спечели най-трудния си мач по пътя към Мондиал 2018

Матс Хумелс спаси Бундестима с гол в 88-ата минута

В 21-ата минута преднината на Бундестима стана класическа. Кроос намери Мюлер, който с пета пусна към Вернер. Младият нападател без да се бави реализира за 3:0.  В 41-ата минута голаджията на РБ Лайпциг вкара своя втори гол в мача, а асистент отново бе Томас Мюлер. Капитанът на германците центрира отдясно и Вернер с глава матира Ярщайн за 4:0.

На полувремето Йоги Льов смени Томас Мюлер, който получи заслужена почивка с Леон Горецка. Халфът на Шалке се разписа само 5 минути, след като се появи в игра като засече центриране на Дракслер за 5:0. В 79-ата минута Марио Гомес оформи крайното 6:0 след точен удар с глава.

ГЕРМАНИЯ - НОРВЕГИЯ 6:0

1:0 Йозил (10)

2:0 Дракслер (17)

3:0 Вернер (21)

4:0 Вернер (40)

5:0 Горетцка (50)

6:0 Гомес (79)