Германия победи Азербайджан с 5:1 и завърши със 100 %

...

Германия приключи без грешка

Германия победи Азербайджан с 5:1 и приключи със 100 % актив от 10 победи, квалификационна група С по пътя към Мондиал 2018. Резултатът откри Леон Горетцка в 9-ата минута, само че в 34-ата Рамил Шайдаев изравни резултата.

След почивката в 54-ата Сандро Вагнер изведе отбора на Йоги Льов напред в резултата. До края на срещата Антонио Рудигер, Леон Горетцка и Емре Джан оформиха крайното 5:1.

Бундестимът се изравни с Испания и Холандия, които също завоюваха всичките си квалификационни срещи преди Световното състезание през 2010. В следствие двата отбора играха край, който бе извоюван от Испания.

Втори в групата приключи Северна Ирландия, която през днешния ден отстъпи като посетител на Норвегия с 0:1. Въпреки това една от сензациите на Евро 2016 ще играе бараж.
Източник: bnr.bg