Германия победи Англия с 4:3 след изпълнение на дузпи и

...

Германия е на финал на европейското след драматична победа срещу Англия

Германия победи Англия с 4:3 след осъществяване на дузпи и по този метод се класира за финала на европейското състезание по футбол за младежи до 21 години в Полша. В постоянното време и продълженията срещата приключи при резултат 2:2.

Бундестима поведе с гол на Дейви Зелке в 35-ата минута, само че " лъвовете " бързо изравниха посредством Демарай Грей, който бе прецизен в 41-ата минута. Малко след почивката англичаните направиха и цялостен поврат след гол на Тами Ейбрахам в 50-ата минута.

Германците продължиха да владеят самодейността и в 70-ата минута изравниха посредством Феликс Плате, който засече с глава центриране от корнер на Максимилиан Арнолд.

Така се стигна до дузпите. Нейтън Редмънд пропусна решителния пети углавен удар за " трите лъва " и прати противника на край против спечелилия от мача сред Испания и Италия.
Източник: btvnovinite.bg