Германия и Чили завършиха 1:1 в мач от втория кръг

...

Чили не се даде на експериментална Германия

Германия и Чили приключиха 1:1 в мач от втория кръг на група " В " на Купата на конфедерациите. Дербито на групата обаче разочарова почитателите по трибуните на стадион  " Казан Арена ", които видяха доста борба на терена, само че малко забавни положения. И двата гола паднаха преди почивката. Срещата стартира съвършено за южноамериканците, които поведоха още в 6-ата минута. Разписа се огромната им звезда Алексис Санчес. Той се възползва от неповторим гаф на немската отбрана и вратаря Тер Щеген, които изнесоха левашки топката, лиши я, напредна в наказателното поле и с левачката опъна мрежата за 0:1! Бундестимът мъчно се отърси от шока и заигра по-добре чак след първия половин час. В 41-ата минута пристигна и изравняването. Хектор проби отляво и центрира в пеналта на чилийците. Ларс Щиндъл изпревари двама бранители, протегна крайник и засече топката в мрежата за 1:1.  Селекционерът на германците Йоаким Льов не направи нито една промяна. Той към момента чака своята победа №100 отпред на Бундестима. След това реми Чили остава водач във краткотрайното класиране с 4 точки, колкото има и Германия. Бундестимът обаче е с по-лоша голова разлика. Австралия и Камерун имат по 1 т. Аутсайдерите по-рано през днешния ден също приключиха 1:1. КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ - ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ - ТУК!!!
Източник: blitz.bg