Германия и Чили са последните два полуфиналиста в Купата на

...

Германия и Чили продължават на полуфиналите за Купата на конфедерациите

Германия и Чили са последните два полуфиналиста в Купата на конфедерациите, откакто завоюваха първите две места в група В.

Световните първенци надделяха Камерун с 3:1 и оглавиха потока си.

Първото полувреме мина много безгрижно за Бундестима, само че след почивката немците подвигнаха оборотите. Втората част стартира идеално за тима, като Демирбай беше прецизен в 48-ата минута.

Малко по-късно Камерун остана с човек по-малко, откакто Мабука бе изпъден, а Тимо Вернер повиши на 2:0. В заключителните минути паднаха нови два гола.

Абубакар понижи за Камерун след прецизен удар с глава от дребен ъгъл, само че в 81-ата минута Вернер оформи крайното 3:1.

© Reuters

Победата беше под №100 за Германия при Йоаким Льов в 150-ия мач на треньора.

На полуфинала международният първенец се изправя против Мексико.

Чили се класира втори в група В и си обезпечи среща с европейския отличник Португалия.

Ла Роха приключи 1:1 с Австралия, като не записа най-хубавия си мач. " Кенгурата " откриха посредством Джеймс Тройзи три минути преди почивката, а през втората част продължиха да бъдат дейни.

© Reuters

Мартин Родригес вкара гола за Чили.

Австралийците се нуждаеха единствено от още един гол, с цел да сграбчен второто място и по тази причина нападнаха с всичк сили.

Това не се случи и в 67-ата минута резервата на Чили Мартин Родригес вкара за 1:1.

Португалия и Чили се изправят един против различен в сряда на " Арена Казн ", а Германия и Мексико играят в четвъртък в Сочи.
Източник: dnevnik.bg