Германецът Александър Зверев се класира за полуфиналите на турнира на

...

Саша Зверев с трудна победа и място в топ 4 в Женева

Германецът Александър Зверев се класира за полуфиналите на шампионата на клей в Женева след трисетова победа над боливиеца Уго Делиен.

Зверев завоюва срещата със 7:5, 3:6, 6:3 за 2:24 минути, като мина по ръба на бръснача.

В първия сет лидерът в схемата на шампионата изоставаше с 1:3 и 3:5 гейма, преди да завоюва четири поредни, с цел да измъкне първата част.
Във втория сет Делиен още веднъж направи еднакъв пробив, който този път му бе задоволителен за изравняването на резултата.

Чак в третия сет Зверев показва по-голямата си класа и без особени усложнения съумя да го вземе.

В полуфиналите германецът ще играе с спечелилия от мача сред Федерико Делбонис (Аржентина) и Алберт Рамос (Испания).

В другия полуфинал ще се срещнат Раду Албот от Молдова и Николас Джари от Чили.

Албот се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина, до момента в който Хари надигра японеца Таро Даниел с 6:1, 7:5.