Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей в

...

Гергана Топалова допусна обрат на четвъртфиналите в Словения

Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на шампионата на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди $.

Българката поведе със сет, само че отстъпи с 6:2, 2:6, 4:6 на румънката Илинка Далина Амарией. Срещата продължи 1 час и 59 минути.

Топалова завоюва шест следващи гейма от 0:2 до 6:2 в първия сет. Румънката отговори с четири следващи гейма от 2:2 до 6:2 във втория сет. В третата решаваща част Топалова поведе с 2:0, само че загуби идващите пет гейма за 2:5. Българката понижи изоставането си на 4:5, а при този резултат поведе с 40-0 при сервис на Амарией, само че загуби идващите пет точки.

Вчера Топалова отстрани поставената под №4 и №202 в международната класация за дами Даря Астахова от Русия.

За положителното си показване Топалова проработи 13 точки за международната класация.