Гергана Стамболиева от клуб Олимпия (Бургас) спечели титлата в многобоя

...

Гергана Стамболиева с титлата в многобоя на държавното първенство в категория Б

Гергана Стамболиева от клуб Олимпия (Бургас) завоюва купата в многобоя при дамите на държавното състезание по художествена гимнастика, категория " Б ", което се организира в столичната зала " София ". Състезанието стартира незабавно откакто завърши конкуренцията в категория " А ".

Клуб Олимпия (Бургас) е победител в отборната конкуренция.

В многобоя гимнастичките играха по две съчетания. Гергана Стамболиева събра общ брой от 27.150 точки и завоюва златното отличие. Сребърният орден беше извоюван от Маглен Бурназка от Велбъжд Кюстендил с 24.650 точки, а трета се подреди Елизабет Шопова от Велбъжд с 23.025 точки.

В първата шестица са Селин Мехмед от Олимпия (Бургас), Моника Гикова (Левски Триадица) и Кристина Попова (Розова котловина, Казанлък).
В многобоя участваха 39 гимнастички.

Шампион в отборната конкуренция при дамите е клуб Олимпия (Бургас) със общ брой от 49.675 точки. В класирането следват първият тим на Велбъжд (Кюстендил) и Тракия (Пловдив).

В отборното съревнование участваха 14 клуба.
Във финалите на обособените уреди шампионка на бухалки стана Гергана Стамболиева, следвана от Йоанна Цонева (Тракия, Пловдив) и Маглен Бурназка, а на лента призовата тройка е Маглен Бурназка, Гергана Стамболиева и Елизабет Шопова.

Утре надпреварата в " Б " категория продължава с конкуренцията при девойки младша възраст до 10 години - въже и без апарат.