Георги Пашов, който само преди три дни получи първа повиквателна

...

Пашов и Арарат-Армения са на крачка от групите на Лига Европа, българският национал с асистенция

Георги Пашов, който единствено преди три дни получи първа повиквателна за национални тим на България, блесна с аситенция при успеха с 2:1 на неговия Арарат-Армения над Дюделанж в първи дуел от плейофния кръг на Лига Европа. Още в 22-рата минута българският защитник, който се бе присъединил в офанзивата на домакините, центрира добре отдясно, а Маилсон Лима засече с глава плонжирайки. В 68-ата минута обаче Марио Покар изравни резултата след удар по земя от границата на наказателното поле.

GOALLLLLLL!

Ararat-Armenia 1 - 0 Ludelange
Mailson Lima 22’ #UEL #EuropaLeague #Ararat #AraratArmenia #Football #Dudelange pic.twitter.com/060UoeC71c
— Avedi (@Avedi8) August 22, 2019
Домакините нямаха и шанс, защото на два пъти гредите спасяваха тима от Люксембург след удари на Аветисян и Нарсинг. Първата обстановка бе още преди изравнителното попадение, до момента в който втората бе 12 минути преди края. В 93-тата минута Арарат въпреки всичко се добра до успеха след гол на резервата Илия Антонов и асистенция на Лима.

До момента 29-годишният Пашов е играл във всичките седем мача на тима си в европейската акция.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Лига Европа final кръг, четвъртък 22 август Арарат Армения 2:1краен резулат  Ф91 Дюделанж