Георги Христов, българският голмайстор на американския “Тампа Бей Роудис”, реализира

...

Георги Христов изравни 40-годишен рекорд

Георги Христов, българският голмайстор на американския “Тампа Бей Роудис”, осъществя четвъртото си попадение от началото на сезона в Източната конференция на USL. Юношата на “Марица” се разписа при успеха с 2:0 над “Монархс” в среща от шестия кръг на шампионата. Голът му, паднал в 70-ата минута, бе негов 57-ми с “жълто-зелената” фланелка. По този метод Джорджи изравни безконечния връх на Дерек Сметхърст, който датира от интервала 1975-1978 година За попадението на Христов пък асистира Джо Коул, някогашен състезател на “Челси” и “Ливърпул”, който има и близо 60 мача с екипа на Англия.

Снимка: Twitter
Източник: trud.bg