Газ Метан увеличи на 4 точка преднината си на върха

...

Антони Иванов и бивш футболист на Берое блестят при победа на Газ Метан

Газ Метан усили на 4 точка преднината си на върха във втората осмица на румънското състезание. Отборът на някогашния ментор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску разгроми с 4:1 Херманщад, а съществена заслуга за успеха имаше българският халф Антони Иванов. Той се регистрира с асистенция за първото попадение на Марио Рондон, който осъществя хетрик, а един гол означи и някогашният футболист на Берое Давид Каядо.

Домакините бързо взеха самодейността и пропуснаха няколко положения. В 25-ата минута Иванов откри Рондон, който откри резултата. До почивката нямаше други попадения, само че българинът можеше да се разпише в 38-ата минута, когато негов изстрел излезе в навън.

През второто полувреме Газ Метан вкара три гола за 4 минути. Рондон направи 2:0 в 67-ата минута от дузпа, последва прецизен изстрел на Каядо, а в 72-ата минута Рондон оформи хеттрика си. Чак в края на дуела и гостите получиха дузпа, която Разван Далбеа осъществя.