Гана и Бенин завършиха 2:2 в първи мач за двата

...

Гана и Бенин със зрелище в турнира за Купата на Африка

Гана и Бенин приключиха 2:2 в първи мач за двата тима от група F в шампионата за Купата на Африканските народи. Гана игра в огромна част от дуела с 10 души, откакто Джон Бойе беше изпъден за два жълти картона още в 55-ата минута на срещата.

Бенин откри резултата още във втората минута с попадение на Поте, само че Гана възвърне равенството в 9-ата минута с гол на Андре Аю с удар в долния десен ъгъл на вратата.

В края на полувремето Гана съумя да излезе напред в резултата с попадение на Джордан Аю, който стреля чудесно в десния ъгъл на вратаря на Бенин.

Гана остана с човек по-малко след изгонването на Бойе, а това наруши ритъма на игра на тима. Бенин се възползва от численото си преимущество и стигна до равенството.

Това се случи в 63-ата минута на срещата, откакто Поте осъществя втория си гол в дуела. В последна сметка до края на мача и двата отбора не рискуваха и закономерно се стигна до краен резултат 2:2. Така двата тима стартираха с по 1 точка в групата.