Галатасарай и Байерн Мюнхен играят при 1:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Галатасарай - Байерн 1:2, гол на Кейн

Галатасарай и Байерн Мюнхен играят при 1:2 в мач от третия кръг на Шампионска лига. В 8-ата минута Кингсли Коман откри резултата, а в 29-ата минута Мауро Икарди изравни от дузпа. В 73-ата минута Хари Кейн още веднъж изведе баварците напред от дузпа.

Първият удар към една от двете порти насочи Мауро Икарди. Аржентинецът обаче не съумя да откри задачата с шут от границата на наказателното поле в 4-ата минута. Малко по-късно Саша Боей пусна към Тете, който насочи удар от придвижване, само че Свен Улрайх се оправи.

Байерн поведе в 8-ата минута. Тогава Лирой Сане проби отляво, навлезе във вътрешността и подаде към Кингсли Коман отдясно. Французинът финтира Казимджан Каръташ и с акуратен удар в долния десен ъгъл вкара за 0:1.

Галатасарай можеше незабавно да върне попадението. Тете центрира в наказателното поле, където Керем Актюроолу насочи удар от придвижване, само че Улрайх с блестяща интервенция мазета в корнер. Малко по-късно Керем направи непростителен пропуск. Боей напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле. Улрайх опита да улови топката, само че не го стори, а я подари на турския национал, който от няколко метра шутира над вратата.

В 16-ата минута Сане се оправи с двама бранители на домакините и навлезе в наказателното поле самичък против Фернандо Муслера. Нападателят обаче беше застигнат от Абдулкерим Бардакджъ, който му попречи да нанесе удар. В 24-ата минута домакините пропуснаха поредна добра опция за гол. Лукас Торейра получи несмущаван на към 15 метра от вратата и опита удар, който мина рисково над вратата.

По-добрата игра на Галатасарай докара до дузпа в интерес на турския тим в 28-ата минута. Тогава Актюроолу центрира отляво, а Йозуа Кимих и Ким по едно и също време влязоха в краката на Мауро Икарди. Аржентинецът застана зад бялата точка и с удар в жанр " Паненка " изравни резултат.

" Лъвовете " продължиха да са по-добрият тим на терена и в 38-ата минута Керем Актюроолу се измъкна от Нусаир Мазрауи и остана самичък против Улрайх, само че вратарят се оправи. Минута по-късно Икарди насочи удар с глава, който мина над вратата. Пет минути по-късно Хари Кейн пусна извеждащ пас към Сане, който още веднъж се отскубна от отбраната, само че си поведе дълго топката и Муслера улови.

Баварците започнаха по-добре втората част. В 50-ата минута Коман получи извеждащ пас от дълбочина, овладя топката и проби отляво, след което сви към връхлитащия от втора позиция Сане. Германецът опита удар от към 10-12 метра, който не откри очертанията на вратата. Две минути по-късно шут от далечна отдалеченост на Торейра мина около вратата.

След час игра " Джим Бом " пропусна нова добра опция за гол. Резервата Дрийс Мертенс центрира от директен свободен удар, а на близката греда Лукас Торейра беше оставен непокрит и насочи удар с глава, който мина рисково около вратата. Две минути по-късно Сане се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след чудесно подаване на Джамал Мусиала. Десетката на баварците опита диагонален удар, който Муслера мазета.

В 73-ата минута Байерн провежда страхотна офанзива, която докара до гол. Коман и Мазрауи комбинираха отдясно, а мароканецът подаде към Мусиала в наказателното поле. Германецът пусна към Хари Кейн, който опита удар с пета, който беше блокиран. Топката обаче остана в англичанина, който от 5-6 метра нямаше по какъв начин да сбърка за 1:2.

Две минути по-късно мощен удар от дребен ъгъл на Алфонсо Дейвис попадна от външната страна на мрежата.

Галатасарай - Байерн 1:2

0:1 Кингсли Коман (8)

1:1 Мауро Икарди (29-дузпа)

1:2 Хари Кейн (73)

Галатасарай:  1. Фернандо Муслера, 93. Саша Боей, 6. Давинсон Санчес, 93. Абдулкерим Бардакджъ, 68. Казимджан Каръташ, 23. Каан Айхан, 34. Лукас Торейра, 20. Тете, 7. Керем Актюроолу, 14. Вилфред Заха, 9. Мауро Икарди

Байерн:  26. Свен Улрайх, 40. Нусаир Мазрауи, 3. Ким Мин-Джае, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 27. Конрад Лаймер, 6. Йозуа Кимих, 10. Лирой Сане, 11. Кингсли Коман, 42. Джамал Мусиала, 9. Хари Кейн