Габровският Янтра победи в Трявна едноименния тим с 3:1 и

...

Лидерът Янтра 2019 подчини Трявна за четвърт час

Габровският Янтра победи в Трявна едноименния отбор с 3:1 и резервира лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след 6-ия кръг на шампионата.

Селекцията на Николай Василев изкова триумфа единствено за четвърт час през първото полувреме. Десетина минути след началото му Искрен Писаров откри резултата. Няколко минути по-късно капитанът Пламен Кожухаров удвои преднината на габровци. В 27-ата минута Христо Цонев направи резултата типичен. Още няколко голови положения пропиляха гостите до края на първото полувреме. След почивката футболистите на Янтра сензитивно понижиха темпото. Въпреки това отново контролиха всичко. В 79-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините, която Александър Дамянов трансформира в гол. Малко по-късно състезател на Трявна уцели гредата.

ОФК Трявна: 1. Мирослав Киров /капитан/, 14. Ивайло Христов, 20. Ертан Тахиров, 6. Цанко Славов, 8. Илиян Трифонов, 21. Георги Атанасов, 10. Александър Дамянов, 18. Петър Иванов, 11. Теодор Костов, 7. Алекс Згрипаров, 9. Васил Андреев.
Треньор – Христо Кирилов

ОФК Янтра 2019: 1. Христо Лалев, 18. Христо Цонев, 4. Денислав Николов, 17. Мартин Ангелов, 15. Иво Георгиев, 6. Делян Дончев, 7. Християн Кожухаров, 9. Стефан Иванов, 10. Християн Василев, 11. Искрен Писаров, 8. Пламен Кожухаров /капитан/.
Треньор – Николай Василев Северозападна Трета лига 6 кръг, неделя 15 септември  Трявна 1:3краен резулат  Янтра (Габрово)