Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на

...

Сестри Стоеви на четвъртфинал в Гуангжу

Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки на мощния интернационален шампионат по бадминтон в Гуангжу (Южна Корея), който е от категория Супер 300 и е с награден фонд 200 000 $.

Европейските шампионки почиваха в първия кръг, а във втория през днешния ден реализираха победа против Йом Хю Вон и Ким Мин Джи с 21:18, 14:21, 21:6 след 59 минути игра.
Следващите съпернички на 11-ите в международната класация българки още веднъж са южнокорейки. Това са поставените под №5 Шин Сюн Чан и Ли Со Хи. Сестри Стоеви имат негативен баланс против тях - 2:5, като единствено в последния месец претърпяха две загуби от Чан и Хи - на шампионатите с Париж и Фучжоу. Мачът е на следващия ден.