Габриел Донев спечели за първи път в кариерата си титлата

...

Донев е шампион на България в зала

Габриел Донев завоюва за първи път в кариерата си купата на Държавното състезание по тенис за мъже в зала с награден фонд 3000 лв.. Поставеният под номер 5 победи на финала втория в схемата Александър Лазаров с 6:4, 6:4 след 78 минути игра на твърдите кортове в зала " София ". 22-годишният Донев стартира по-добре мача и след пробиви в третия и в седмия гейм поведе с 5:2. Той сервираше за сета, националният първенец навън Лазаров върна единия брейк, след което понижи изоставането си до 4:5, само че противникът му не разреши поврат. Във втората част Донев още веднъж поведе с два пробива при 4:1, което се оказа решаващо за крайния триумф.

Така той проработи 950 лв. от наградния фонд, а за Лазаров, който за повторно след 2016 година загуби на финала на конкуренцията, останаха 550 лв.. Двамата заслужиха " уайлд кард " за квалификациите на четвърто издание на шампионата от сериите АТP 250 Sofia Open при започване на февруари.