Габриел Донев се класира за полуфиналите на двойки и отпадна

...

Донев стигна полуфиналите на двойки в Нови Сад

Габриел Донев се класира за полуфиналите на двойки и отпадна в първия кръг на сингъл на шампионата по тенис на чевени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $. Донев и Пламен Милушев победиха сърбите Деян Катич и Горан Маркович с 6:1, 7:6(4) за 62 минути. В първия кръг българите отстраниха третите сложени Ален Рогич Хаджалич (Хърватия)и Шундзуке Вакита (Япония) с 6:2, 6:3.
На сингъл Донев поведе със сет, само че отстъпи на сръбския квалификант Дуже Айдукович с 6:3, 4:6, 2:6 за 2:33 часа игра. Донев поведе с 4:0 по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част той съумя да изравни от 1:4 до 4:4, само че позволи нов пробив при 4:5 и загуби сета. В решителния трети сет Донев загуби четири следващи гейма от 2:2 до 2:6.