Футболният шампион на България Лудогорец записа 5-а поредна суха мрежа

...

Лудогорец с пета поредна суха мрежа

Футболният първенец на България Лудогорец записа 5-а поредна „ суха ” мрежа вкъщи. В мач от 9-ия кръг на efbet Лига отборът от Разград надделя Етър с 2:0. Временният ментор Станислав Генчев направи ред промени в стартовата единадесеторка поради задаващия се мач от Лига Европа в четвъртък против ЦСКА Москва. По-неприятното за него бе, че още в хода на загрявката посоченият за титуляр през днешния ден Абел Анисе се контузи. Етър също даде жертва в мача, като още в 38-ата минута нападателя на търновци Ивайло Димитров получи травма и беше сменен. В началото на втората част Лудогорец съумя да пробие отбраната на великотърновци. Отново Лукоки центрира от ъглов удар, а Рафаел Форстър с глава стреля към вратата. Кешеру постави крайник на пътя на топката и това докара до избавяне на Христо Иванов. Вратарят обаче нямаше по какъв начин да се изправи в точния момент за добавката – 1:0. Лудогорец въпреки всичко стигна до 2:0. В 86-ата минута Иван Стоянов загуби топката наоколо до наказателното поле на Етър, а тя бързо стигна до дъгата, където Швиерчок овладя и със незабравим пас по тревата изведе Лукоки сам против вратаря. Холандецът не трепна и означи с шут в долния десен ъгъл – 2:0.
Източник: standartnews.com