Футболните ни национали тотално се провалиха. Отборът воден от Красимир

...

Националите стигнаха дъното

Футболните ни национали тотално се провалиха. Отборът воден от Красимир Балъков отнесе шестица от Англия и то посред София. Точни за отбора на Гарет Саутгейт бяхаРашфорд (7), Баркли (20 и 32), Стърлинг (45 и 69) и Кейн (85). На всичко от горната страна почитателите на два пъти станаха причина съдията Бебек (Хърватия) да стопира мача поради расистки викания. Първият път бе при 0:2 в 32-ата минута, когато бранителят на гостите Тайрън Мингс се оплака на съдията, че е чул расистки обиди по собствен адрес. Съдията Бебек предизвести капитаните на двата отбора Ивелин Попов и Хари Кейн. Дикторът се обърна към почитателите с молба да не не престават, тъй като може и мача да не приключи. Въпреки това след 10-ина минути реферът още веднъж спря мача, тъй като чул расистки обиди от трибуните. Фенове от бранш Б напуснаха стадиона без да е ясно дали те са повода за второто прекъсване на мача. След почивката англичаните продължиха да играят единствено пред българската врата. Късметът на нашите ги покри до 69-ата минута, когато Стърлинг оформи петицата. Въпреки тоталното предимство на англичаните до шести гол се стигна чак в 85-ата минута. Хари Кейн най-сетне се разписа след независима акция. Това бе осмия му гол в шест мача от квалификациите за Евро 2020. Феновете пък се удържаха и не дадоха мотив на рефера да приключи мача и резила да стане още по-голям. Въпреки това поради двете предизвестия от преди почивката БФС сигурно ще отнесе огромно наказване от УЕФА.