Футболната среща от турнира за Купата на Малта между отборите

...

Играч беше изгонен с червен картон в Малта, друг го замени, а съдията не забеляза

Футболната среща от шампионата за Купата на Малта сред тимовете на Шаукия Тайгърс (остров Гозо) и Пиета Хотспърс няма да се запомни с резултата или с равнището на футбола, само че пък остава в историята с куриоз, който ще бъде обсъден на следващия ден в локалната федерация.

Футболист на Шаукия Тайгърс получи червен картон и беше отхвърлен от игра, само че в последна сметка отборът му приключи мача с 11 индивида, откакто състезател от пейката е влезнал на терена без някой да го забележи. Родни Бутиджидж от Шаукия получил червен картон в края на първото полувреме, което означавало, че гозитанците е трябвало да играят през втората част с човек по-малко.

Но в края на мача конфузната обстановка беше за всички, откакто минути преди края се откри, че тимовете не престават с по 11 индивида. На терена неизвестно по кое време се е появил Мануел Шери, само че все пак Пиета печели мача с 2:1 и нередовният Шери не съумял да помогне на своите.