Футболната асоциация на Англия няма да повдига обвинение срещу мениджъра

...

ФА няма да повдига обвинение срещу Пеп Гуардиола

Футболната асоциация на Англия няма да повдига обвиняване против мениджъра на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола поради гневните реакции на испанеца по адрес на основния рефер Майкъл Оливър. Пеп не сдържа нервите си по време на дербито с Ливърпул, като точката на изкривяване бе в 83-тата минута, когато " жителите " желаеха за повторно дузпа поради игра с ръка на Трент Александър-Арнолд. Преди това, още в 5-ата минута, десният бек на Ливърпул още веднъж игра с ръка, след което домакините проведоха страхотна офанзива и поведоха в резултата след удар на Фабиньо. И в двете обстановки Майкъл Оливър реши, че няма учредения за дузпа, а ВАР удостовери неговите решения.  Гуардиола: Горд съм! Показахме, че ние сме първенците

След последния съдийски сигнал Гуардиола отиде да стисне ръцете на реферите и да им каже, че им благодари доста. В изявлението си след мача мениджърът съобщи, че това не е било форма на подигравка. Пеп добави, че медиите би трябвало да попитат " Майк Райли и момчетата, отговарящи за ВАР " за противоречивите решения. Премиър лийг 12 кръг, неделя 10 ноември  Ливърпул 3:1краен резулат  Манчестър Сити