Футболистите на „Светкавица“(Търговище) разгромиха „Кубрат 2016“ s 8:0 на техен

...

Светкавица безпощаден като гост в Кубрат

Футболистите на „ Светкавица “(Търговище) разгромиха „ Кубрат 2016 “ s 8:0 на техен терен и резервираха лидерската си позиция в групата. Двубоят бе от предпоследния ХIV-ти кръг наТрета лига – Североизточна аматьорска група и се организира без аудитория, съгласнопрепоръките дадени от Министерството на здравеопазването за ограничаванеразпространението на COVID-19.

„ Мълниеносците “ още в първите минути сенастаниха трайно в игралното поле на домакините и резултатите не закъсняха. В 4-та мин. бърза офанзива на гостите приключи с гол във вратата на Кадир Кьок. Негов създател стана Станислав Желязков, надбягал отбраната на домакините. Две минути по-късно Никола Василев удвои преднината на гостите, а след още 10 минути Станислав Желязков направи резултата типичен – 0:3. В 28-та мин. и 40-та мин. Любомир Михалев от рамките на наказателното поле вкара два гола във вратата на „ Кубрат 2016 “– 0:5, при който резултат двата тима се прибраха на почивката.

През втората част надмощието на „ Светкавица “(Търговище) беше материализирано снови три гола. В 52-та мин. Станислав Иванов с глава повиши на 0:6. Никола Василев в75-та мин. вкара своя втори гол в мача за 0:7, а крайното 0:8 оформи Станислав Ивановв 80-та мин. В идващия финален кръг „ Кубрат 2016 “ гостува на„ Черноломец “(Попово), до момента в който „ Светкавица “(Търговище) приема вкъщи в борба зачелото „ Черноморец “(Балчик).