Футболистите на Миньор Перник зарадваха феновете си с първа домакинска

...

"Миньор" с първа победа у дома при професионалистите от 2013 г. насам

Футболистите на " Миньор " Перник зарадваха почитателите си с първа домакинска победа в професионалния футбол от 2013 година насам. " Чуковете " се оправиха без проблеми със " Спортист " Своге и записаха триумф с 3:0 във втория кръг на Втора лига.

" Жълто-черните " се завърнаха във Втора лига през сегашния сезон 2020/2021, откакто през 2013 година отборът банкрутира и прекара няколко години в аматьорските ешалони.

В първия кръг перничани изгубиха от втория отбор на " Лудогорец " с 1:2. Този път обаче в помощ на футболистите се притече популярната агитка. Желаещите влизаха на срещата без билети. На трибуните беше и кметът на града Станислав Владимиров.

Трите попадения бяха маркирани през първото полувреме. Резултатът откри синът на някогашния нападател на " Левски " и ЦСКА Георги Чиликов - Павлин. След това се разписаха Томислав Попов и Кристиян Слишков в последните минути на първата част. Головете могат да тежат на съвестта на вратаря на " Спортист " Станислав Димитров, който направи груби неточности при двете положения.

Загубата е втора за " Спортист ". Тимът от Своге не съумя да се оправи с " Локомотив " София в предходния кръг.

В идващия кръг " чуковете " гостуват на " Локомотив " Горна Оряховица, а " Спортист " е хазаин на " Добруджа ".
Източник: btvnovinite.bg