Футболистите на Манчестър Сити постигнаха категорична победа с 4:0 при

...

Манс Сити крачи в шампионско темпо

Футболистите на Манчестър Сити реализираха безапелационна победа с 4:0 при гостуването си на Брайтън в отсрочена среща от 29-ия кръг на британската Висша лига.

Тимът от Манчестър доминираше от самото начало на футболния терен и на процедура си обезпечи триумфа още до 34-ата минута, когато водеше с 3:0.

Голямата звезда на гостите Кевин Де Бройне вкара доста красиво попадение в 17-ата минута с глава, с което Манчестър Сити поведе в резултата. Малко по-късно Фил Фоудън означи два гола, които взеха решение крайния излаз от дуела.

Първият - след шут от директен свободен удар и рикошет, а втория - при неточност в защитата на Брайтън. След почивката Хулиан Алварес оформи крайния резултат.

Успехът на Манчестър Сити го изкачи до втората позиция в класирането, единствено на точка от водача Арсенал, само че футболистите на Хосеп Гуардиола имат един мач по-малко от директния си противник.

Ако завоюват оставащите си пет мача, " жителите " още веднъж ще се поздравят с шампионската купа на страната.
Източник: lupa.bg