Футболистите на Карнобат приключиха с победа домакинските си двубои от

...

Късен гол донесе успех за Карнобат

Футболистите на Карнобат завършиха с победа домакинските си дуели от шампионата на Югоизточната Трета лига, откакто се постановиха с 2:1 над Ямбол. В предпоследна среща от шампионата карнобатлии срещнаха добре стимулирания за победа тим на Ямбол, който даде всичко от себе си, с цел да си тръгне от Градския стадион в Карнобат с триумф, само че шансът бе в интерес на домакините. Резултатът обаче се разви не по упования метод за почитателите на Карнобат, откакто в 7-ма минута Христо Димитров наказа групова неточност в защитата на домакините за 0:1. Попадението падна в момент, в който карнобатлии пробваха първичен напън, с който подсказаха на почитателите си, че би трябвало да преодолеят Ямбол. Активността на състезателите на Карнобат продължи и след гола, само че до изравнително попадение се стигна в 28-ма минута, когато Димитър Петров откри в дребния пеналт на гостите Георги Калоянов, който съумя да промуши топката в мрежата на Желев за 1:1. До края на първата част статуквото не се промени, а през второто полувреме ямболии се хвърлиха настойчиво да гонят трите точки, като записаха няколко съществени пропуща пред вратата на Карнобат, главно посредством Вълев, Андонов и Димитров. Трябва обаче да отбележим, че стражът на домакините, Роман Васенев, беше на висота и избави не малко рискове, които биха попаднали в графата „ сигурни голове “. Отделно Николай Вълев нацели страничната греда в 80-та минута. Едно от най-чистите положения за Карнобат през втората част бе дело на юношата Ивайло Стойчев, който в 88-ма минута от извънредно преференциална обстановка стреля над вратата, преди да пристигна 90-та минута, когато топката попадна в Яни Николов. Той бе с тил към вратата на Ямбол, завъртя се на 180°, след което с кинжален удар изпрати топката в мрежата на гостите за крайното 2:1. Така Карнобат зарадва почитателите си с последни за сезона 3 точки в домашни условия, преди идната седмица да изиграе последната си среща от шампионата, която е обвързвана с посещение на Борислав /Първомай/. Двубоят е на 2-ри юни, събота, от 18:00 ч. КАРНОБАТ: Роман Васенев, Стоян Калпаклиев, Милен Стоянов, Иван Грингов /64 – Стефан Василев/, Пламен Димитров, Георги Йорданов, Трендафил Момчилов, Живко Димов /78 – Ивайло Стойчев/, Димитър Петров, Яни Николов, Георги Калоянов /72 – Марин Маринов/ ЯМБОЛ: Асен Желев, Атанас Иванов, Георги Нейков, Румен Стоянов, Иван Иванов, Венцислав Иванов /77 – Георги Георгиев/, Александър Андонов, Христин Колев, Христо Димитров, Николай Вълев, Данаил Иванов